Zāles pļāvēju svētki “Sienāzis” 2020. notiks virtuāli!

Virtuālas video sacensības 2 mēnešu garumā no 01.08.2020 – 30.09.2020.

Atskats uz pasākumu 2019!

10.augustā Baldonē norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušie zāles pļāvēju svētki “Sienāzis”. Pasākums pulcēja krietni vien vairāk skatītāju kā pērn un ne bez pamata. Līdzjutējiem bija iespēja piedalīties konkursos “Izpļauj vāveri” un “Ašais stūmējs”, atpūsties “Čill zonā” nesteidzīgi baudot pasākumu jestras mūzikas pavadījumā. “Saldajā ēdienā apmeklētāji iemēģināja jaunāko Husqvarna zāles pļaušanas tehniku.  Bērnus priecēja “Sienāžvilcieni” un īpašas stafetes.

Dalībnieki ieradās no visām Latvijas malām. Kuplajam Baldones dalībnieku pulkam pievienojās aktīvisti gan no tuvējās apkaimes Vecumniekiem, Iecavas, gan arī tālāku ceļu mērojuši – Alūksnes, Tērvetes, Tukuma un citām Latvijas vietām. Svētku dalībnieki bija pamatīgi pastrādājuši un parūpējušies, lai uz traktoru parādi apmeklētājiem būtu, ko redzēt. Kāds savu traktoru bija pataisījis par īstu alus mucu, no kuras pat varēja tecināt alu, kāds par baltu braucošu gulbi, cits par braucošu telti, bet viens dalībnieku pāris bija iejutušies jaunlaulāto lomā braucot zāles pļāvējā kāzu kleitā un uzvalkā.

Pasākums tika atklāts ar karoga uzvilkšanu mastā. Tam sekoja traktoru parāde cauri pilsētai. Gluži kā modes skatē, arī šeit katrs varēja parādīt sevi, uz citiem paskatīties un pilsētas iedzīvotājiem atrādīties.
Dalībnieki parādīja savu varējumu burtu izpļaušanā, kur kopā tika radīts mākslas darbs, kuru viennozīmīgi varēs vēl kādu laiku redzēt arī no satelītuzņēmumiem.

Īpašas ovācijas gan skatītāju, gan dalībnieku vidū izpelnījās dragreisa sacensības, kurās dalībnieki cīnījās par ātrāko braucienu kustībā pret kalnu. Uzvaras laurus plūca “Mcculloch” markas zāles pļāvējs, kurš finālā braucienā pārspēja tā paša ražotāja markas tehnikas vienību. Tā pat skatītāju uzmanību piesaistīja industriālie jeb nulles apgrieziena zāles pļāvēji un to varējums disciplīnā.

Dāmas parādīja teicamu sniegumu šķēršļu un tiltiņa pārvarēšanā ar zāles pļāvējiem. Labāko rezultātu sasniedza dalībniece ar segvārdu Ally no Rīgas.

Izveicība bija nepieciešama stafetēs kungiem braukšanā atpakaļgaitā šķērš
ļu joslā un braukšanā atpakaļgaitā ar piekabi.  Šī nu reiz bija tā disciplīna, kurā bija nepieciešama gan dalībnieka meistarība, gan zāles pļāvēju tehniskie parametri atpakaļgaitā.

Nobeigumā, kā pasākuma odziņa bija masu starts, kurā visi dalībnieki devās īpaši sagatavotā trasē  veicot trīs apļus – dažiem gadījās gan pazaudēt motora pārsegu un zāles savākšanas grozu, gan ripot no kalna apsteidzot citus. Tas bija ko vērts!

Kamēr tiesnešu kolēģija apkopoja rezultātus – dalībnieki piedalījās zāles pļāvēju futbolā un virves vilkšanas sacensībās, kas protams radīja lielu interesi no skatītāju puses.

Kopvērtējumā uzvaru svinēja:
1.      Aļona un Normunds (Rīga) ar Mcculloch zāles pļāvēju
2.       Olga un Dzintars (Baldone) ar Husqvarna
3.      Toms un Baiba (Kuldīga) ar Ferris
 

Jau tagad liela daļa iedzīvotāju Vanagkalnu sākuši dēvēt par Sienāžkalnu un, iespējams, drīz varēsim Baldones simbolam vāverei piepulcināt vēl vienu pilsētas simbolu – sienāzi. 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s