Par pasākumu

Kas tad īsti ir Sienāzis?


Vai zāles pļāvēji ir domāti tikai mauriņa pļaušanai un garlaicīgai dīkstāvei kamēr ataug zāle? Nu nē, tikai ne mūsējiem, ne tiem zālespļāvēju traktoriem, kuri piedalās zāles pļāvēju svētkos – Sienāzis. Jau ceturto gadu organizēju šo pasākumu, kurš apvieno līdzīgi domājošos Baldonē un visā Latvijā.

Svētkos zāles pļāvēji tiek „sapucēti” parādei, tiem tiek organizētas stafetes un pat ātruma sacensības „dragreiss”. Pie stūres sēžas arī dāmas īpašā dāmu stafetē un bērni piedalās bērniem organizētā stafetē, tādēļ izklaide visai ģimenei ir garantēta.

Zāles pļāvēju svētki „Sienāzis” norisinās Baldonē – pie Vanagkalnu estrādes. Sacensību atklāšana notiek ar svinīgu parādes braucienu un dažādām aizraujošām aktivitātēm – figūru izpļaušanu, “dragreisu”, stafeti atpakaļgaitā, braucienu ar piekabi uz laiku, un pašā izskaņā organizētu sacencību “saldo ēdienu” – “kopējo startu”, kurā visi dalībnieki, dodas trasē vienlaicīgi. Ticiet man, adrenalīna netrūkst!

Tā kā svētkos valda milzu jautrība un tie ir piesaistījuši daudzus interesentus no Rīgas, Līgatnes, Murjāņiem, Iņčukalna un citām Latvijas vietām, tad varam būt droši, ka šogad pasākums būs apjomīgāks, jautrāks, azartiskāks un vēl interesantāks. Piedalies! Jautri būs gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem, gan lieliem, gan maziem. Tiekamies Zāles pļāvēju svētkos “Sienāzis 2020”!